Slevy pro členy klubu právě teď Staň se členem

Batoh na ultramaraton: Nathan VaporKrar 2 -4L

Dnes již, minimálně za velkou louží,  kultovní značka pro všechny milovníky hor, lesů a především dlouhých výběhů. To je značka Nathan. Vybírám si model Nathan VaporKrar 2 -4L. Jak samotný název napovídá, na vývoji modelu se podílel samotný ambasador značky Nathan, skvělý ultraběžec, Rob Krar. O to více se těším na první společné kilometry.

Nathan

Seznámení

Abych si na batoh udělal pořádný názor, testuji ho v přípravě na ultramaraton, a poté s ním i  samotný závod v Rychlebských horách absolvuji. 

Na první pohled mě zaujal vzhled a detaily, které na batohu najdeš.  Nathan navíc myslí na bezpečí běžce a VaporKrar 2 -4L vybavil reflexními prvky. Celkově je materiál kvalitní a poměrně pružný.

Kam s tím?

Samotnou kapitolou jsou potom propracované kapsy. Je jich tu opravdu hodně. Na dnešní dobu asi běžné, ale stejně jsem při nasazení na záda překvapen. V přední části, tedy v místech kdy chceš mít po ruce vše důležité, aniž musíš zastavit a batoh sundat, dáš vše co potřebuješ. V pohodě dávám nakrájenou tyčinku, gely, magnezium a telefon (do nepromokavé hrudní kapsy). 

Záda jsou rozdělena na jeden podélný tunel ve spodní části a tři vstupy do kapes v části horní. Z toho je jedna nepromokavá se zipem. I díky pružnosti materiálu věřím, že se vejde i náhradní oblečení. Já si s sebou na výběhy bral nepromokavou bundu a místa bylo ještě habaděj. 

Nathan

Pitný režim

Z čeho jsem měl upřímnou radost jsou lahve na vodu. Z původních 2x 355ml je nově k dispozici 2x 600ml a to už je sakra znát! Takže kluci a holky v Nathan, palec nahoru. Komu by ani tak nestačilo, může dokoupit ještě zádový vak na vodu se kterým je batoh kompatibilní.

Nechám si ho

Nathan VaporKrar 2 -4L je z mého pohledu dost povedený běžecký batoh. Nicméně, má i své mušky, u kterých je potřeba přimhouřit oči. Díky použitému materiálu se budete na zádech více zahřívat. Do nepromokavé kapsy na zip si rozhodně čokoládu nedávejte 😊. Na druhou stranu, je dělaný z kvalitního materiálu a výborně mi sedí. Dost úložného prostoru a příjemný objem ml v lahvích. To už jsou argumenty pro zvážení, zda sáhnout po klasice od Salomon nebo na vlastní kůži poznat, co v přírodě dokáže Nathan. 

Nathan

Honza Vejvoda, Ambassador Top4Running