Vybav se na léto se slevou až 50 % Chci slevu
Jak si vybrat sluchátka na běhání

Jak si vybrat sluchátka na běhání

11. 5. 2021 5 min. čtení

Posloucháš při běhu hudbu, podcast nebo audioknihu a hledáš ta správná běžecká sluchátka, ale nevíš, která vybrat? Máme pro tebe několik tipů. 


Do uší nebo za uši? 

Modelů se teď roztrhl pytel a každý by si měl ta správná sportovní sluchátka vybrat podle toho, co mu sedí nejlépe a cítí se s nimi komfortně. Sluchátka za uši, jako například model Sony AS210 většinou poskytují větší pohodlí při cvičení, jelikož hned tak nespadnou. I při rychlejším tempu maximálně vypadnou z uší, ale za ušima drží stále. Což ale nemusí být hned tak každému příjemné a raději zvolí klasické “špunty”,  Sony EX110AP. Oboje verze sluchátek od Sony nabízí ovládání přímo na drátu, takže nemusíš vytahovat telefon.

Sluchátka Sony


Drátová nebo bezdrátová sportovní sluchátka? 

Drátová sluchátka vítězí množstvím, cenou a výdrží baterky (žádnou nemají:) , bezdrátová sluchátka pohodlím, vyšší kvalitou zvuku a rozšířenými funkcemi, mezi které se řadí například i mikrofon, takže si během běhu můžeš v pohodě zavolat s kámoškou. Bezdrátová sportovní sluchátka se k telefonu připojují nejčastěji pomocí služby Bluetooth, což je právě největší žrout energie a tak je zapotřebí sluchátka často nabíjet. Výhodou bezdrátových sluchátek Sony WF-SP800N je nabíjecí pouzdro, do kterého když sluchátka dáš na 10 minut, máš nabito na další hodinu!


Skutečně bezdrátová sluchátka nebo bezdrátová s kabelem za uši?

Tady je to především o pocitu. Ta s kabelem za uši zajišťují “pocit bezpečí, že nevypadnou” a tlačítkové ovládání. Pro jiného běžce může být kabel naopak nepříjemný, jelikož skáče za krkem, i když se dá upevnit. Tomuto běžci jednoznačně doporučujeme Sony WF-SP800N , nejvyšší model sportovních běžeckých sluchátek značky Sony, který seženeš v naší nabídce. 

Bezdrátová sluchátka WF-SP800N vyzkoušely naše ambasadorky Iva a Veronika, a co na ně říkají? 

Iva: “Sluchátka mě velice mile překvapily. Bála jsem se, že mi vypadnou z uší, jelikož jsem doposud měla zkušenost jen s bezdrátovými za krk, ale díky různým velikostem nástavců jsem si vybrala ten nejlépe padnoucí a sluchátka nepadají, i když se zdají být v uších trochu větší. Rychlonabíjecí pouzdro je super vychytávkou, takže nemusím stále řešit kabel a během převléknutí do sportovního mám nabito na můj běh. Sluchátka mi vyhovují téměř za každého počasí, pouze když mám nasazenou kapuci, tak se občas “přepínají samy” dotekem bundy, čemuž lze předcházet nastavením ovládání v aplikaci, která se se sluchátkami pojí. Druhým mínusem je ovládání při rychlém běhu nebo v dešti, kdy sluchátka jsou extrémně citlivé, a tak se snadno překliknu a místo dalšího songu pustím ten stejný od začátku. V konečném hodnocení jsem se sluchátky fakt spokojena a doporučuji je každému běžci!”

Veronika “Jelikož ráda běhám s hudbou, je pro mě při výběru sluchátek důležité, aby dobře držely v uších, a vždy preferuji bezdrátové běžecké sluchátka. Sony WF-SP800N jsou skvělé v tom, že hrají opravdu skvěle, dokáží utlumit okolní hluk a velkou výhodou je výdrž baterie, kterou můžu jenom potvrdit! (9 hodin samotná sluchátka + 9 hodin nabíjecí pouzdro), to můžu potvrdit. Upřímně jsem čekala, že si lépe poradí s větrem a hlukem, ale jinak drží opravdu perfektně v uších, mají krásný jednoduchý design, takže vypadají skvěle nejen při sportu.”

Instagram