Slevy pro členy klubu právě teď Staň se členem
Nová inovace rychlé tréninkové obuvi Nike Tempo NEXT%, Vaporfly NEXT% a Alphafly NEXT% v barvě „Raw Kinetic“

Nová inovace rychlé tréninkové obuvi Nike Tempo NEXT%, Vaporfly NEXT% a Alphafly NEXT% v barvě „Raw Kinetic“

12. 9. 2020 7 min. čtení

Zjisti více o Tempo NEXT% jako nové součásti Nike rodiny.

Nike Air Zoom Tempo NEXT%

Ať už chceš zlomit světový rekord, nebo jen překonat vlastní rekord, vítězství v den závodu začíná tréninkem. Bota Nike Air Zoom Tempo NEXT% přináší osvědčené výhody, které ti pomůžou běhat efektivněji a překlenout mezeru mezi každodenním tréninkem a závodem.

„Tuhle botu jsme navrhli, aby ti pomohla být rychlejší a připravila tvoje tělo na závod,“ říká Elliott Heath, produktový manažer Nike. „Myšlenkou NEXT% je neustálé zlepšování.“

 

Ve spolupráci s nejrychlejšími běžci světa, včetně Eliuda Kipchogeho, v Nike ze závodní boty Nike Air Zoom Alphafly NEXT% vyvinuli botu Tempo NEXT%. Podívej se na film, kde se dozvíš víc o neuvěřitelné cestě se sportovci, designéry a inovátory při tvorbě boty Tempo NEXT%.

Nike Air Zoom Tempo NEXT%

Výjimečná návratnost energie

Dvě výztuhy Zoom Air pod přední částí při běhu účinně vrací energii a dobře reagují. Inovativní tehcnologie Zoom Air se u Nike používá už déle, ale u modelu Tempo NEXT% jsme izolovali výztuhy od okolní pěny, a to běžcům pomáhá cítit větší návratnost energie.

_

 

_

 

 

Pocit, který tě žene dopředu

Podrážka po celé délce v mezipodešvi pomáhá stabilizovat výztuhy Zoom Air a zároveň budeš mít pocit, že tě při každém kroku pohání dopředu. Rozdíl mezi touhle podrážkou a těmi u dalších závodních bot Nike je v tom, že podrážka modelu Tempo NEXT% není tak tuhá, takže se chodidlo při tréninku posiluje.

Citlivá a odolná

Mezipodešev boty Tempo NEXT% obsahuje pěnu ZoomX v přední části a pěnu React v patě. Výsledkem je dvojnásobná citlivost a návratnost energie do přední části boty a vynikající odpružení a odolnost tam, kde to nejvíc potřebuješ.

_

 

_

 

FlyEase

Bota Tempo NEXT% je dostupná v modelu FlyEase, který má sklopnou patu, takže se běžcům bude snadněji nazouvat a vyzouvat. Botu navrženou bez tkaniček utáhneš a povolíš jednou rukou.

Lehký a prodyšný svršek Flyknit

Na botu byl použit bezešvý design, díky kterému je svršek Flyknit boty Tempo NEXT% lehký, prodyšný a skvěle sedí na noze. Zabudovaný jazyk zůstává na svém místě, jakmile ho upevníš, a šněrovací systém ti při běhu dovolí přirozený pohyb.

Koupit

Nike ZoomX Vaporfly NEXT%

Boty Nike ZoomX Vaporfly NEXT% překonávají všechny představy o rychlosti. Kombinují dvě nejmodernější technologie, pěnu Nike ZoomX a materiál VaporWeave. Jsou to nejrychlejší boty, které v Nike kdy vyrobili. 

Úplně nový materiál Nike Vaporweave

Nový materiál VaporWeave je neuvěřitelně pevný a neskutečně lehký. Zároveň odpuzuje vodu, takže se v horku můžeš klidně polít a boty ti nenasáknou.

Mezipodešev stvořená pro rychlost

Přidaná pěna Nike ZoomX v přední části boty neskutečně vrací energii.

Zabudovaná tajná zbraň

Vrstva z karbonových vláken po celé délce boty tě žene dopředu a pomáhá ti udržovat tempo.

Nike ZoomX Vaporfly NEXT%

Nike Air Zoom Alphafly NEXT%

Eliud Kipchoge zaběhl v roce 2019 svůj rekordní maraton v čase 1:59:40 v prototypu bot Nike Air Zoom Alphafly NEXT%. Tenhle výjimečný výsledek byl vyvrcholením několikaleté spolupráce mezi Eliudem a Nike, která začala Eliudovým pokusem o pokoření dvouhodinové maratonské hranice v roce 2017. Eliudův výkon inspiroval řadu nejrychlejších běžců světa k otestování vlastních limitů a překonávání rekordů. Boty, které měl na nohách toho chladného říjnového rána ve Vídni, si teď můžeš pořídit i ty.

 

Nejlepší závodní boty jsou napěchované novými technologiemi a inovacemi, mezi které patří dvě mimořádně citlivé výztuhy Zoom Air v přední části a přidaná pěna ZoomX pod patou. Jsou jako stvořené k překonávání rekordů a osobních maxim – a je úplně jedno, jestli chceš zaběhnout maraton za dvě, tři, čtyři nebo pět hodin.

Všechno se točí kolem Air

Dvě účinné výztuhy Zoom Air v přední části vrací ještě víc energie než samotná pěna ZoomX u modelu Vaporfly NEXT%.

Víc pěny ZoomX

Pěna ZoomX je jedinečná ve dvou ohledech: je neuvěřitelně pružná a lehká. Bota Alphafly NEXT% obsahuje víc pěny než model Vaporfly NEXT%, takže ještě líp tlumí a chrání při dopadu.

Nike Air Zoom Alphafly NEXT%

Přizpůsobená karbonová vrstva

S pěnou ZoomX a výztuhami Air Zoom spolupracuje karbonová vrstva po celé délce, která tě žene dopředu při každém kroku. Její tloušťku jsme přizpůsobili velikosti boty – u menších bot je pružnější a u větších naopak tužší, takže pocit dynamičnosti je u všech velikostí stejný.

Svršek AtomKnit

Během testování tým Nike Innovation zjistil, že přidaná pěna a dvě výztuhy Zoom Air pod chodidlem zvyšují celkovou hmotnost boty. Tým Nike Innovation proto vyvinul nový svršek Flyknit s názvem AtomKnit, který je o pár desítek gramů lehčí. Změkčený a napnutý materiál Flyknit dodává střihu větší lehkost a přiléhavější tvar. Skoro vůbec nesaje vodu a je ještě prodyšnější.

Nike Air Zoom Alphafly NEXT%

Koupit

Být členem Top4Running Club se vyplatí

S námi budeš vždy rychlejší. Přidej se do našeho věrnostního programu a čerpej spoustu skvělých výhod.

Přidej se do klubu