END OF SEASON SALE! Vyber si ze 5500+ zlevněných produktů -- days --:--:-- Kup teď
Peres Jepchirchir překonala světový rekord v ženském půlmaratonu v Praze v adizero adios Pro

Peres Jepchirchir překonala světový rekord v ženském půlmaratonu v Praze v adizero adios Pro

7. 9. 2020 4 min. čtení

5. září 2020 vstupuje adidas atletka Peres Jepchirchir do historie jako nejrychlejší půlmaratonská běžkyně na světě po dosažení rekordního času na půlmaratonu RunCzech v Praze.

Jepchirchir překročila hranici v čase 1:05:34 v nových adidas adizero adios Pro - nejrychlejší běžecké obuvi adidas. Další adidas atletky Brenda Jepleting a Dorcas Jepchumba Kimeli obsadily druhé a třetí místo. V návaznosti na překonávání rekordů dosáhl také Kibiwott Kandie svého osobního rekordu v mužském půlmaratonu. Zaběhl 5. nejrychlejší čas v historii a svůj současný obosní rekord vylepšil o 21 sekund. Vyhrál s časem 58:38, následovaný Philemonem Kiplimem a Bensonem Kiprutem, kteří svoji rychlost našli v nový adizero adios pro „Dream Mile“ a obsadili druhé a třetí místo. Kipruto si dokonce zlepšil svůj předchozí rekord o neuvěřitelné 2 minuty a 7 sekund.

adidas adizero adios Pro

Ženský půlmaraton RunCzech, který se konal na pražské Letné, hostil sedm nejznámějších dálkových běžkyň na světě a představoval návrat k elitním závodům na dálku v silničním běhu. Jednalo se o první oficiální událost od března, kterou umožnili organizátoři z týmu RunCzech - 25letého partnera adidas - a vlády České republiky. Atleti soutěžili na oválné trati kolem parku, cílem bylo zaběhnout 21,0975 km (zhruba 16,5 kol). Plochá dráha a intenzivní soutěž, které byly určeny Mezinárodní asociací atletických federací (IAAF) měli pomoci k útoku na současné světové rekordy a nejlepší časy.

adidas adizero adios Pro

Všichni adidas atleti soutěžící na této akci startovali v nejrychlejší běžecké obuvi adidas adizero adios Pro, a měli tak jediněčnou příležitost otestovat tuto průlomovou inovaci. Jednalo se vůbec o první případ, kdy se v této botě běžel oficiální závod. Na základě podpory běžců v jejich snaze o dosažení rychlosti, byl model adizero adios Pro vytvářen společně se světovými sportovci za účelem vývoje průlomové technologie - EnergyRods. Jedná se o karbonové díly v mezipodešvi, které přispívají k přirozenějšímu a energicky úspornému běžeckému kroku čímž umožnují udržet si rychlost déle. EnergyRods jsou doplněny mezipodešví LightstrikePRO, která poskytuje superlehké odpružení pro výbušné pohyby a trvalou rychlost.

_

 

_

 

_

 

 

Alberto Uncini Manganelli, generální ředitel adidas Running, uvedl: „Nemohli jsme být pyšnější a více v úžasu nad Peres Jepchirchir, která překonala světový rekord díky svému výjimečnému talentu. Skutečnost, že ji podporovala naše nejnovější tvorba, adizero adios Pro, je neuvěřitelně vzrušující. Ve společnosti adidas jsme posedlí vytvářením těch nejlepších produktů pro sportovce, abychom jim poskytli konkurenční výhodu, takže být součástí tohoto okamžiku je pro nás velmi speciální. Když jsme se rozhodli vytvořit adizero adios Pro, měli jsme na mysli jednu jasnou vizi, a to vytvořit botu, která umožní světové elitě odemknout jejich nejlepší výkon. Dnešek znamená naplnění této vize, ale je to jen začátek.“

adidas adizero adios Pro bude k dispozici ve velmi omezeném množství pouze pro členy Top4Running Club. Pokud je chceš...

Přidej se do klubu

ADIZERO ADIOS PRO 3
adidas
Udržitelnost
ADIZERO PRIME SP2
adidas
Udržitelnost
ADIZERO ADIOS PRO 2
adidas
ADISTAR CS W
adidas
Udržitelnost
adizero Takumi Sen 8
adidas
Udržitelnost
ULTRABOOST 22
adidas
Udržitelnost
ADIZERO ADIOS PRO 3
adidas
Udržitelnost
4DFWD 2 M
adidas
Udržitelnost
Dárkový poukaz v hodnotě 5000 Kč
top4running-prod
ULTRABOOST 22
adidas
Udržitelnost
ADIZERO PRIME X STRUNG
adidas
Udržitelnost
ADIZERO PRIME X STRUNG
adidas
Nové
Předchozí
Další