Běžecký dárek zdarma ke každému nákupu nad 3000 Kč -- days --:--:-- Chci dárek
Přidej se i ty na půlmaraton v Barceloně

Přidej se i ty na půlmaraton v Barceloně

12. 10. 2021 4 min. čtení

Osobáky nabitý závod ve slunečné Barceloně má stále volné registrace a je vhodný pro každého. Specialista na 5,000m a náš ambassador Martin Zajíc se s tebou podělí, proč si ho vybral a proč ty bys měl(a) taky.


Ve slunečné Barceloně se uskuteční jeden z nejlepších půlmaratonů v Evropě, a to eDreams Mitja Marató de Barcelona. Tento závod přinesl velké množství světových, evropských a osobních rekordů. V minulém roce zde běželo například 144 běžců čas pod 1 hodinu a 10 minut. Mimo rychlé startovní pole a rychlou trať zde bude k vidění po trase závodu plno zajímavých památek, které potěší každého běžce nehledě na tempu. Benefitem závodu je rozhodně výborná organizace, která je promyšlená až do nejmenšího detailu. V tomto závodě si každý najde zkrátka to své. 

Proto i já jsem se rozhodl startovat na tomto závodě. Po úspěšné dráhové sezóně, kde jsem zlepšil osobní rekordy na tratích 3,000m - 8:17 (2:46/km) a 5,000m - 14:22 (2:52/km), bych se rád přesunul na silnici a ukončil sezónu 2021 zde v Barceloně. Půlmaratonskou distanci jsem naposled absolvoval na MČR minulý rok v Kostěnicích, kde jsem finišoval za 1:08:53 (3:16/km) na 6. místě. Prvních 10 km jsem ale probíhal v čase 31:20 (3:08/km), což bylo vzhledem k profilu tratě moc rychlé a v závěru mi došla síla.

V tomto roce jsem díky skvělému vedení od trenéra Róberta Štefka výrobně připravený a ačkoli jsme se celou sezónu hlavně soustředili na trať 5,000M, tak věříme, že bych se mohl kousnout a zaběhnout si osobní rekord. Proto i posledních 6 týdnu na tento závod směřujeme a v trénincích se objevuje více delších úseků, které mě mají lépe připravit na tento delší závod.

V samotném závodě pak budu spoléhat na mé nejoblíbenější boty, Nike Vaporfly Next% 2, tentokrát z kolekce Nike Fast Pack. Jelikož je používám na velkou část mých rychlých tréninků, tak jsme sehraná dvojka a vím, že mě nezklamou. A díky 2. generaci Nike Vaporfly Next% mám nyní víc místa v přední části boty. Novinkou jsou i speciálně tvarované tkaničky, které se jen tak nerozvážou. 
    

Směrem k půlmaratonu jsem se zaměřil více i na výživové doplňky, a proto aktuálně využívám produkty značky Edgar Power. Jejich složení je jednoduché, plní svůj účel a chuť není přehnaně výrazná. Když mám např. hlad a čeká mě brzo trénink, tak si dám tyčinku. V průběhu tréninku pak piji ionťák a po tréninku zas proteinový drink, abych nakopl regeneraci. 

Jestli tedy stále hledáš, jaký půlmaraton běžet a máš 17. října volno, tak se přidej ke mně, k Top4Running Club týmu  a k dalším 22 000 běžcům na start a společně si doběhneme pro nové osobáky.


Martin Zajíc - ambassador Top4Running