END OF SEASON SALE! Vyber si ze 5500+ zlevněných produktů -- days --:--:-- Kup teď

Vít Pavlišta: vítěz Birell Grand Prix v Nike ZoomX Vaporfly NEXT%

Nike ZoomX Vaporfly Next%, ty boty fakt popírají fyzikální zákony. Kosmický tvar podřízený maximální rychlosti, extrémně nízká váha při pořádně silné vrstvě tlumící pěny. Od první generace těchto bot si říkám, tak tohle už je vrchol. Lepší vlastnosti už vytrvalecká silniční bota nemůže mít. Jestli se i tentokrát pletu, tak mám obavu, aby ty příští už nám fakt nezakázali... A jak se v nich teda běhá?

Vít Pavlišta: vítěz Birell Grand Prix v Nike ZoomX Vaporfly NEXT%

No, famózně! Pro někoho, kdo nevyzkoušel Zoomfly nebo Vaporfly 4% to musí být zážitek ještě intenzivnější. Karbonový plát v přední části dává botě charakteristický zahnutý tvar, který nutí běžce odrážet se ze špičky a směřovat dynamiku běhu dopředu. U Vaporfly Next% je tvarování ještě výraznější než u předchůdce. Bota je velmi tlumivá, ale ne způsobem, na který je asi zvyklá většina běžců. Dopad do měkkého, zhoupnutí se na tlumivé vrstvě, další odraz. Vaporfly Next% Tě houpat nebudou, pěna ZoomX je už i na dotek velmi tuhá. Po dopadu se ozve tlumený dutý zvuk a náraz se utlumí ve vysoké vrstvě pěny. Párkrát se mi stalo, že se mě někdo ptal, proč tak plácám v těchto botách nohama. Na to odpovídám, že běžíme v tempu, ve kterém se boty nudí :) Jakmile je roztočíš do rychlosti a zkrátíš kontakt s podložkou, ten zvuk tlumení (ztracené energie) ustává.

Vít Pavlišta: vítěz Birell Grand Prix v Nike ZoomX Vaporfly NEXT%

Autor: RunCzech

Bota je tak lehká a dynamická, že bych si ji klidně vzal na 5ti kilometrový silniční závod, přestože je primárně určena na půlmaraton a maraton. Minimalistické závodní šlupky pro mě s příchodem Vaporfly úplně ztratily smysl. Když se závod běží na silnici, tak jsou pro mě jasnou volbou, ať už se závodí na jakékoliv distanci. 

Buď v pozoru, začátkem října se můžeš těšit na Nike ZoomX Vaporfly Next% v nových barvách.  

Vítek

Air Zoom Alphafly NEXT% 2
nike
Air Zoom Alphafly NEXT% 2
nike
Air Zoom Maxfly
nike
Nové
ZOOM JA FLY 3
nike
ZoomX Vaporfly Next% 3
nike
Nové
Air Zoom Alphafly NEXT%
nike
Nové
Invincible 3
nike
Nové
Air Zoom Maxfly
nike
Air Zoom Victory Racing Shoe
nike
ZoomX Dragonfly
nike
ZoomX Dragonfly Bowerman Track Club
nike
Zoom Fly 4
nike
Předchozí
Další