Speciální akce na vybrané modely Nakupuj

Footscan a natáčení Nike Pegasus Trail videa

Chemi (@_runnersinlove_) byl na Mistrovství Evropy veteránů v běhu do vrchu v České Republice a využil přiležitosti navštívit kamennou prodejnu Top4Running v Náplavní v Praze.

Závod probíhal v horách České republiky, rozhodl jsem se tedy den předem navštívit Prahu a využít příležitosti prohlédnout si kamenný obchod Top4Running v Náplavní. Přivítali mě velkoryse, počínaje prezentací místních zaměstnanců a následným předváděním nových produktů. Opravdu stojí za to navštívit tak specializovaný obchod, ve kterém najdete všechny novinky od Nike, adidas, Asics, Salomon a dalších top značek.  

Následně posuzovali můj došlap footscanem, analyzovali mé body podpory a také to, jak je ovlivněna celková nebo částečná ztráta mé fyzické kapacity při došlapu. Nakonec jsem dostal komplexní analýzu a doporučení, které boty jsou pro mě a mé tréninky ty nejvhodnější. Doporučili mi Nike Zoom Fly Flyknit nebo Nike Zoom Vaporfly 4% a já jsem bez zaváhání a s úsměvem od ucha k uchu přitakal. Příště doufám, že to budou Nike ZoomX Vaporfly NEXT%.

Chemi v Praze

Natáčení s Nike Pegasus 36 Trail

Tady ale překvapení nekončilo, Jan a Lukáš se objevili s kompletním vybavením Nike a krabicí bot a řekli mi, že jdeme na natáčení. Nemohl jsem tomu uvěřit. Musel jsem toho využít a zároveň se nemohl dočkat až uvidím, jaké boty na mě v té oranžové krabici čekají. Když jsme dorazili na vrchol parku, začali jsme natáčet záběry a já stále nevěděl, které to jsou. Na videu můžete vidět, jaký výraz jsem měl v obličeji, když jsem krabici poprvé otevřel.

Chemi photoshooting

Víte, co to bylo za boty? No, žádné jiné než Nike Pegasus 36 Trail, byl jsem tedy jedním z prvních lidí v Evropě, který měl možnost je vyzkoušet. První pocity byly ohromné, nabízí stejný tvar, adaptaci jako model pro asfalt, s měkkým a progresivním odpružením, zcela novou horní část, která umožňuje větrání i na cestách s kalužemi a v závodech, kdy se víc potíš. Odolné vrstvy v oblastech se zvýšeným opotřebením, jako je přední část nebo pata, které chrání před poškozením od větví nebo kamenů. Bota má dvě jednotky Zoom Air: jednu v patě a druhou ve střední části, aby se zvýšila receptivita a stabilita v nepravidelných cestách.

Chemi photoshootingChemi photoshooting

Podešev má různé typy cvočků. Na vnitřní straně jsou větší a špičatější čepy. Vnější strana má velmi blízko ke Cushlonu, který novým Pegaskám umožní dokonale se přizpůsobit zaobleným povrchům jako jsou skály.

Jako souhrn po několika dnech testování, jak v horách v Janských Lázních, tak ve Španělsku mohu říci, že se jedná o měkkou polstrovanou botu s horní částí, která se postará o pohodlí. Bota na trail running ti umožní ten nejlepší výkon v lese i na horách.

Pegasus 36 Trail je bota vhodná pro ty, kteří chtějí probrouzdat cesty bez přílišných technických komplikací nebo nadměrné obtížnosti a kde svršek není příliš kompromitován.

Pegasus 36 Trail je bota pro “běžitelný” terén (ten, který mám rád já) dobrým spojencem, a to hlavně díky svým vlastnostem a hmotností pod 300gr.

Zamiloval jsem se do #pegasus36trail

José Miguel García Fernández

Chceš být první, kdo se dozví o všech novinkách a akcích? Sleduj náš instagram