Slevy pro členy klubu právě teď Staň se členem
TOP místa, kde běhat v Ostravě: Silnice, trail i dráha

TOP místa, kde běhat v Ostravě: Silnice, trail i dráha

6. 4. 2023 8 min. čtení

Ostrava nabízí běžecké vyžití jak pro silniční a trailové běžce, tak pro atlety, kteří vyhledávají běžecké ovály. Kam si jít v Ostravě zaběhat? Mrkni na TOP běžecká místa!

Ostrava, živé město s bohatou historií a spoustou příležitostí pro venkovní aktivity včetně běhání. Ať už jsi zkušený běžec, nebo teprve začínáš, najdeš tu spoustu skvělých běžeckých tras a stezek. Pojď se na ně s námi mrknout!

1) Ulice Stodolní

Sice se jedná o jednu z nejrušnějších ulic v Ostravě, ale brzy ráno nebo pozdě večer se z ní stává skvělé místo pro tvůj běžecký trénink. Je snadno dostupná, zažiješ energii města bez lidí a zároveň si dáš do těla! Proběhnout můžeš celé širší centrum, což vydá přibližně na 3 km, ale pokud si dáš okruhů více, tak naběháš až 10 km!

Terén: Silnice, rovina

2) Slezskoostravský hrad

Tato kulturní památka České republiky se nachází v jižní části města a je obklopena velkým parkem. A právě park je oblíbeným běžeckým místem! Najdeš v něm několik různých cest, přičemž trasu a její délku si můžeš zvolit dle svých preferencí. Vyběhá se zde jak začátečník, tak pokročilý běžec.

Terén: Silnice, převážně rovina

3) Dolní oblast Vítkovice

Průmyslový areál Vítkovice byl přeměněn na kulturní a vzdělávací centrum, ale zároveň nabízí skvělé běžecké vyžití. V okolí se nacházejí široké stezky, podél kterých stojí zajímavé historické památky. Začátečníci si zde mohou zaběhnout svou první pětku a vzhledem k rovinkám se tu pokročilí běžci mohou vyřádit při intervalovém tréninku.

Terén: Silnice, rovina

kde_běhat_v_ostravě_top4running

4) Komenského sady

Komenského sady jsou jedním z nejoblíbenějších parků Ostravy, kam tamní obyvatelé chodí relaxovat, ale také hojně sportovat! Na své si zde přijdou cyklisti, bruslaři a samozřejmě běžci. Probíhat budeš podél 3000 stromů po příjemných rovinkách, které jsou vhodné pro běžce všech úrovní, včetně maminek či tatínků a běh s kočárkem. Svůj běžecký trénink můžeš spojit s posilováním na workoutovém hřišti a pak si sednout a odpočinout u řeky Ostravice, která protéká hned vedle parku.

Terén: Terén: Silnice / lesní cesty, rovina

5) Porubský lesopark

V části Ostrava - Poruba se nachází vcelku rozlehlý park, kde si na své přijdou zejména trailoví nadšenci. Oáza plná lesních cestiček, které se občas zvlní do kopce či z kopce. V parku si můžeš zaběhnout longrun, fartlek či trénink kopců. Vlastně jakýkoliv typ tréninku - pokud chceš dobít baterky v přírodě, je Porubský les tou pravou volbou!

Terén: Trail, rovina / kopce

6) Pustkovec

Trasa Pustkovec začíná na náměstí Družby, odkud poběžíš po modré turistické značce lesní cestou. Zanedlouho se před tebou objeví půvabné Pustkovecké údolí, kterému vpředu vévodí rybník. Celkem trasa vydá přibližně na 5 km, ale pokud máš v plánu dlouhý běh, prodluž si ho až do přírodní rezervace Štěpán, což je komplex rybníka obklopeného mokřady. Trasa Pustkovec - Štěpán - Pustkovec měří přibližně 12 km.

Terén: Mix asfalt / trail, převážně rovina

kde_běhat_v_ostravě

7) Bělský les

V jižní části Ostravy se rozkládá další park s názvem Bělský les. Nachází se vedle sídliště, takže pro jeho obyvatele funguje jako únik do přírody jak k procházkám, tak k běhu. Je vhodným místem jak pro začátečníky, tak pokročilé. Okruh v parku má přibližně 4 km, ale díky mnoha propleteným cestičkám uvnitř si ho můžeš libovolně prodloužit.

Terén: Lesní cesty, rovina

8) Beskydy

„Beskyde, Beskyde, kdo po tobě ide“. Pokud se chceš opravdu vyřádit a užít si ryzí trailový běh, obuj trailové boty a vydej se do Beskyd. Toto pohoří se nachází asi 30 minut cesty od Ostravy a nabízí nespočet tras s lesními cestami, náročným stoupáním a technickými seběhy. Odměnou ti budou nádherné výhledy na okolní krajinu a zažiješ pravé trailové dobrodružství. Mezi oblíbené vrcholky Beskyd patří například Smrk, Lysá Hora, Javorový či Pustevny. Zdoláš některý na svém dalším běhu?

Terén: Trail, horský terén

Top4Running TIP: Běhy v horách vyžadují obutí, na které se můžeš maximálně spolehnout. Jaké běžecké boty obout do horského a kamenitého terénu?

Atletické ovály v Ostravě

Dáváš přednost spíše běžeckému oválu? Ať už trénuješ na atletický závod, nebo jen hledáš nové místo pro svůj rychlostní trénink, Ostrava pro tebe má vcelku bohatou nabídku. A my ti povíme kde!

  • Městský stadion: Stadion se nachází v centru města, takže ho hojně vyhledává mnoho atletů. Ale žádná strach, prostor pro běžecké tréninky mít budeš! Nachází se zde několik drah, takže se nemusíš obávat davů lidí. Navíc je celý stadion dobře udržován.
  • Sportovní centrum Vítkovice: V tomto sportovním areálu najdeš několik různých tratí včetně kryté dráhy, takže zde můžeš trénovat po dobu celého roku!
  • Stadion Dukla: Dukla se nachází v jižní části města a má velkou venkovní dráhu. Jedná se o oblíbené místo pro místní atletické týmy, ale je tu dostatek prostoru i pro individuální běžce.

Top4Running TIP: Na atletický ovál obuj běžecké tretry - jsou lehounké, dodají ti hnací sílu a potřebnou trakci.

Myslíme, že v Ostravě běžecky strádat určitě nebudeš. Vybav se na Top4Running a vyraz sbírat běžecké kilometry a zážitky ještě dnes!

Chci nové běžecké boty! Ukaž mi běžecké oblečení!