Kdy vyrazit na první závod?

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Proč se zaregistrovat?

Díky registraci získáš řadu výhod

  • Sdílení uživatelského účtu mezi všechny naše eshopy
  • Předvyplnění osobních údajů v objednávce
  • Sledování stavu vaší objednávky
  • Možnost uplatnit slevové kupóny
Registrovat
Košík je prázdný.

Kdy vyrazit na první závod?

Většina z nás běhá pro radost, občas ale není špatné vyrazit i na nějaký závod a patřičně si ho užít. Co když jsme ale nikdy na žádném závodě nebyly - kdy přichází ta pravá chvíle na vyběhnutí se startovním číslem na hrudi?

Spousta lidí má z prvního závodu strach. Budu poslední, lidi kolem trati se budou smát mému stylu, nebo funění. Zbytečné starosti. I kdybyste byly poslední (a že poslední většinou sklízí největší ovace a povzbuzení), je to skvělá motivace do budoucna být příště lepší. Běžci jsou přátelská parta, z nich se vám určitě nikdo smát nebude a naopak právě u nich najdete největší podporu. A kdyby se kolem trati náhodou nějaký smíšek našel, zkuste ho vyzvat ať vás chytí - nechytí, protože by neuběhl ani polovinu z toho co vy.

Do závodu se vyplatí jít každému, kdo si je jistý, že danou vzdálenost zdolá do časového limitu daného pořadatelem. Ne nadarmo se říká, že závod je nejlepší trénink. Pro začátečníky může závod znamenat velkou vzpruhu do dalšího běžeckého snažení. Vidět v akci lepší, zažít atmosféru, aplaus a běžet tak, jako v tréninku nikdy nepoběží. Důležité je však dodržet několik zásad, které zajistí hladký průběh celého závodu a umožní tak dostat se do cíle ve zdraví a trať si vychutnat. Seznam doporučení brzy přineseme v dalším článku - zatím si můžete v klidu přečíst jak správně vybrat botu.

Pro zkušenější běžce závod znamená poměření sil s ostatními, zúročení hodin a hodin tréninku. Pro zkušenější brzy vyjde článek o závodních botách. A konec konců závod je pro všechny i společenská událost, kde si většinou užijete i spoustu neběžecké zábavy, uvidíte (případně si naděláte - v běžecké komunitě je to celkem snadné) přátelé.

Článek vznikl ve spolupráci Top4Running.cz s Pavlem Jestřábem, zakladatelem Rozběhnito.cz

Komentáře

    Okomentuj článek, zatím tak nikdo neudělal

Pro okomentování se musíš zaregistrovat nebo Přihlášení.